MENU

EROTYKI LUDOWE

Koncert World Music w wydaniu Elektro Jazz!

feat. Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej

RECENZJE

Makaruk - Erotyki Ludowe to płyta prezentująca wszystkie odcienie miłości.

Jeszcze raz polecam, naprawdę warto!

To bardzo ciekawe połączenie muzyki jazzowej i ludowej.

Czegoś takiego nie było jeszcze na polskim rynku.

Płyta Makaruk - Erotyki Ludowe jest przez nas wybrana płytą miesiąca w październiku.

Niedługo premiera płyty pokazującej głębię polskiej muzyki.

To bardzo nowatorski projekt.

Już Grzegorz Ciechowski nagrał ludowy temat "Piejo kury, piejo” i uczynił z niego nasycony seksem przebój, ale Dariusz Makaruk poszedł jeszcze dalej. Zebrał kilkanaście piosenek z ludowego śpiewnika, obudował je elektroakustycznymi dźwiękami i wydał na płycie "Erotyki ludowe".

Wielki szacunek za takie piękne ujęcie polskiej etnicznej muzyki

Ranne Kakao, Roxy.FM (Tymon Tymański, Piotr Kędzierski)

To album do którego warto wracać, aby cały czas odkrywać wielkie bogactwo zarówno tekstów jak i samej zróżnicowanej stylistycznie muzyki. Moim zdaniem to jedna z najciekawszych i wartościowych płyt mijającego już roku.

,,Erotyki ludowe'' to dzieło co najmniej szczególne. (...) W tym zróżnicowanym pejzażu pomysłów i rozwiązań melodycznych, na elektronicznym „podłożu” Makaruk pokazał siłę ludowej pieśni. Dlatego jak sądzę wielu młodych odbiorców dotąd niedarzących folku zbyt dużą atencją, ten album może uznać za interesujący.

Erotyka nie musi kojarzyć się z ładną blondynką, może z chórem starszych pań w ludowych strojach, które białym głosem też przyprawią o ciarki i dreszcze.

„Erotyki ludowe" to coś w rodzaju rozbudowanego i udramatyzowanego słuchowiska, w którym wirują wątki jazz-rocka lat 70., jest też sporo klimatów artrockowych, ale nie brakuje i klasycznej psychodelii. Folklor obu Ameryk fascynuje od dawna, podobnie śródziemnomorski, nie mówiąc nawet o wszechobecnym żydowskim. Dzięki takim płytom można się przekonać, że również w warunkach krajowych „wiejski" nie musi znaczyć „wieśniacki", a sielski przytup może inspirować w naprawdę przedziwnych konwencjach.

Fani ludowych etno brzmień powinni sięgnąć po najnowszą płytę muzyka i producenta Dariusza Makaruka. Stare, ludowe teksty (głównie erotyczne) i melodie podał w interesującym jazzowo-elektronicznym sosie.

"Erotyki ludowe" to doskonała odtrutka na przaśne śpiewy Jarzębinek. Dariusz Makaruk nadaje polskiemu folklorowi kształt wysmakowanej instrumentalnie muzyki.

Makaruk ma dużą erudycję muzyczną oraz zdolności aranżacyjne i producenckie. Zadanie zadał sobie niełatwe, bo nie przypominam sobie, aby ktoś w tak zaskakujący sposób podszedł do twórczości ludowej.

VIDEO
PŁYTA EROTYKI LUDOWE

Zespół promuje obecnie płytę “Erotyki Ludowe”, która ukazała się 8 października 2012 nakładem Karrot Kommando. Udział w nagraniach wzięli: Michal Urbaniak , Tymon Tymański, oraz tuwiński szaman i multiinstrumentalista Gendos,

Na płycie znajduje się 13 utworów, wśród nich: melodyjne ballady, kołysanka, utwór żałobny, pastisz romantycznego duetu (Tymon Tymański i Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej), a także utwory pełne zaskakującego humoru i wigoru..

Koncerty zespołu przepełnione są dźwiękowymi pejzażami, magią, ludowym mistycyzmem oraz transowością. Niejednokrotnie przechodzą jednak w pełne humoru dowcipy muzyczno-wokalne i pełną spontanicznej energii improwizację instrumentalną, która daje świadectwo swobody i entuzjazmu polskiej muzyki zarówno rozrywkowej jak i tej tradycyjnej.

Jasio Konie Poil PT5M50S
Na Cmentarzu Mieszkac Bede PT5M50S
Skoro Przyjechali PT5M50S
Kolysanka Lulu Dziecie PT5M50S
Dunaju Dunaju PT5M50S
Czyście Radzi PT5M50S

CZŁONKOWIE ZESPOŁU

O PROJEKCIE

“Makaruk - Erotyki Ludowe” to koncertowy projekt muzyczny, który łączy oryginalną polską muzykę ludową z nowoczesną aranżacją i kompozycją jazzową.

Repertuar koncertu zawiera utwory o miłości, zdradzie, zauroczeniu, ale również refleksyjne ballady i utwory poświęcone tematom śmierci i przemijania, przez co spektrum emocji poruszanych na koncercie jest bardzo szerokie.

Brzmienie zespołu to niespotykane dotychczas połączenie ciekawych aranżacji jazzowych i klasycznych, zawierających barwne ludowe teksty i melodie oraz nowoczesne i szerokie brzmienie elektroniczne.

Całość dopełnia udział jednego z najbardziej utytułowanych zespołów śpiewających tradycyjnym głosem białym (Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej, nagrodzony m.in. nagrodą im. Oskara Kolberga) jak również gości specjalnych - Tymona Tymańskiego, wieloletniego reprezentanta polskiej sceny yassowej, oraz Michała Urbaniaka - mistrzowskiego skrzypka, kompozytora, gwiazdy światowej sceny jazzowej.

Projekt dostępny na koncerty.

KONTAKT

Kontakt dla mediów oraz booking występów:

Agencja Boom!Group
Anna Pupin
Warszawa
ul. Ciołka 16
info[at]boom-group.pl
+48 609 628 289

Godziny Otwarcia: 9:00 - 17:00

Pytania o nowe projekty, pomysły koncepcyjne lub inne - kontakt bezpośredni:

Dariusz Makaruk
Warszawa
dmdarma [at] gmail.com
+48 604 699 451