MENU


KINO MOCNE


Projekt “Kino Mocne” to współczesna interpretacja największych przedwojennych szlagierów polskiego kina. Muzyka zawarta w albumie inspirowana jest twórczością Henryka Warsa, Władysława Szpilmana, Alfreda Metodysty czy Zygmunta Wiehlera. Towarzyszą im teksty Emanuela Szlechtera, Ludwika Starskiego, Jerzego Jurandota, Hanki Ordonówny czy Henryka Herolda Szpilmana i znane są z wykonań wybitnych aktorów i piosenkarzy pierwszej połowy XX wieku takich jak Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński, Hanka Ordonówna, Tola Mankiewiczówna czy Hanna Brzezińska.


Makaruk zachowując motywy źródłowe kompozycji, w produkcji "Kino Mocne" improwizuje z dźwiękami w sposób absolutnie abstrakcyjny. Dzięki czemu współczesność przeplata się z tradycyjnym brzemieniem przedwojennych kompozytorów.


Kompozycje zawarte na płycie rozbrzmiewały w największych filmowych przebojach międzywojennej Polski - “Piętro Wyżej” 1937r., “Paweł i Gaweł” 1938r., “Ada! To Nie Wypada” 1938r., “Pani Minister Tańczy” 1937r. i “Wrzos” z 1938r.


Projekt Kino Mocne łączy różne spojrzenia na to czym jest współczesna muzyka rozrywkowa, uwydatniając pełną swobodę i dojrzałość interpretacji artystycznej wykonawców biorących udział w nagraniach albumu, takich jak Czesław Mozil, Michał Urbaniak, Wojtek Mazolewski, Michael Patches Stewart, Tomek Lipiński, Robert Brylewski, Asja Czajkowska, Magda Dąbrowska, Dariusz Makaruk.


Wydawca: Agora SA. Mecenasem wydawnictwa jest Deutsche Bank. Partnerem wydawnictwa jest STOART.


BOOKING KONCERTÓW - Agencja Krab Music House & Special Events

KONTAKT

Kontakt dla mediów oraz booking występów:

Agencja Krab House Music & Events
Andrzej Korczak
Warszawa
Kwitnącej Akacji 33
agencja [at] krab.pl
+48 22 828 59 79
+48 602 214 622

Godziny Otwarcia: 9:00 - 17:00

Pytania o nowe projekty, pomysły koncepcyjne lub inne - kontakt bezpośredni:

Dariusz Makaruk
Warszawa
dmdarma [at] gmail.com
+48 604 699 451