MENU

O WIZUALIZACJACH INTERAKTYWNYCH

JAK TO DZIAŁA - REALIZACJA

Projekcja na scenie animowana jest za pomocą dźwięków granych przez muzyków. Dzięki temu na scenie rodzi się wrażenie tego, że wideo jest integralną częścią całego występu - przyjmuje ono rolę dodatkowego wykonawcy na scenie a nie kolejnej pasywnej dekoracji. Dźwięk każdego kanału instrumentalnego wysyłany jest do systemu projekcji video i kontroluje w ten sposób animację, dynamikę realizacji kamerowej oraz ruch kamery w przestrzeni trójwymiarowej renderowanej w OpenGL.
W ten sposób solista może np. animować jedną część obrazu podczas gdy perkusista zupełnie inną. Wydajność systemu realizacyjnego jest tak duża, że ma on bardzo niską latencję - dzięki czemu pozostaje on zawsze w idealnej synchronizacji z dźwiękiem.

KAMERY NA ŻYWO

Oprócz generowanych na żywo elementów graficznych, w skład projekcji mogą wejść również sygnały video z kamer obecnych w czasie występu na scenie. Steadycam'y filmują muzyków z bliska jednocześnie wysyłając obraz do systemu realizacji, który przetwarza go używając dźwięków wykonawców na scenie. Wszystko to dzieje się w czasie rzeczywistym.

OPROGRAMOWANIE

Interaktywna projekcja jest możliwa dzięki autorskiemu oprogramowaniu (napisanemu w językach Java, Max/MSP Jitter, Lua). Oznacza to również że możliwości realizacji nowych pomysłów na wizualizacje są nieskończone. System można rozbudowywać tak aby mógł przetwarzać animacje poklatkowe, fotografie, generować na żywo fraktale w oparciu o algorytmy matematyczne, dostosowywać projekcję do załamań powierzchni projekcyjnej ( video mapping na żywo), generować animacje cząsteczkowe (particle), operować w środowisku sił wektorowych i grawitacji (physics engine & motion dynamics), miksować grafikę wektorową z zarejestrowanym wcześniej materiałem video i sygnałem z kamer.

W sprawie pomysłów na nowe realizacje wizualizacji lub na napisanie nowego oprogramowania - zapraszam do kontaktu

KLIENCI

Pośród zrealizowanych przeze mnie opraw wizualizacyjnych do koncertów znajdują się m.in:
Wizualizacje do koncertu Możdżer+ Solidarity of Arts w 2011 (w którym udział wzięli Leszek Możdżer, Marcus Miller, Nana Vasconsellos, John Scofield i inni)
Jazz Jamboree koncert w 2010 - Sala Kongresowa, Palac Kultury i Nauki w Warszawie
BMW Urbaniak All Stars - sala koncertowa Teatru Wielkiego, Opera Narodowa - w koncercie udział wzięli Michal Urbaniak, Monika Bożym, Ladora Knight, Don Blackman, Troy Miller, Femi Temowo, Otto Williams i inni...)
Koncert Tomasza Stańko, Manufaktura, Łódź
Koncert Magdy Navarette, Och Teatr, Warszawa
i wielu innych!

KONTAKT

Kontakt dla mediów oraz booking występów:

Agencja Boom!Group
Anna Pupin
Warszawa
ul. Ciołka 16
info[at]boom-group.pl
+48 609 628 289

Godziny Otwarcia: 9:00 - 17:00

Pytania o nowe projekty, pomysły koncepcyjne lub inne - kontakt bezpośredni:

Dariusz Makaruk
Warszawa
dmdarma [at] gmail.com
+48 604 699 451