Open-Znak-210x210-Cmyk

TRAVELLERS

Release Date : June 30, 2020
Artist : Makaruk
Format : Digital Download

Projekt Travellers – to kompozycja nowego repertuaru autorstwa Dariusza Makaruka, aranżacja muzyczna jak również publikacja w internecie albumu o charakterze eksperymentalnej muzyki elektronicznej inspirowanej nurtem kompozycji akusmatycznych.

Projekt zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci – 2020r.

Projekt zakłada użycie dźwięków zaprojektowanych od podstaw na bazie Wavetable Synthesis z użyciem instrumentów wirtualnych, jak również wykorzystanie nagrań plenerowych oraz dźwięków otoczenia i połączenie ich z warstwą elektroniczną. Przy produkcji zostały wykorzystane programy komputerowe do przetwarzania dźwięku napisane przez autora w środowisku programowania Max/MSP Jitter oraz ich wersje kompatybilne z Max 4 Live.

Całość albumu podzielona jest na części, których kompozycja opiera się głównie na zaprojektowaniu spektrum brzmieniowego, barwowego oraz sekwencyjności zdarzeń połączonych z elementami klasycznej harmonii muzycznej oraz dźwięków nagranych z otoczenia z użyciem stereofonicznego rejestratora dźwięku.